Vinie ma spray we włosach

23-06-2013, 09:00
Kategoria: 

Vinie ma spray we włosach

Raz na jakiś czas z artystycznego szumu naszych ulic wyłania się coś zjawiskowego. Albo przynajmniej intrygującego, innego. Lub po prostu sympatycznego. I nie mam na myśli coraz bardziej tandetnych reklam, lecz graffiti.

Ta artystka kryje się pod pseudonimem Vinie Graffiti, na co dzień mieszka w Montreuil-sous-Bois pod Paryżem, ale swoje dzieła tworzy w zakątkach wielu miast Francji i nie tylko. Po raz pierwszy ujrzałem jej prace przeglądając dorobek ciekawej imprezy pn. Graffiti Jam Bordeaux 2012, której tematem były potwory… Vinie potworów nie malowała, zwróciła moją uwagę czymś dokładnie odwrotnym.

Fot. Vi5

Zajrzałem na jej konto na Facebooku, potem na serwis internetowy, który założyła i… bardzo mi się spodobały jej dzieła! Niemal zawsze obecna ta sama czarna dama z wielkimi oczami i wielkim biustem, z włosami w stylu afro, ułożonymi z tagów, liter czy kolorowych bąbelków. Do tego – świetna wyobraźnia, dostrzeganie naprawdę fascynujących związków między tym, co można spotkać na ulicy i własnymi wizjami artystycznymi, umiejętność łączenia miejskich zakamarków, zieleni miejskiej, a nawet cienia w zaułkach…

Tak tworzy swoje prace komercyjne, w przestrzeni miast:


Bardzo mi się podobają jej projekty. Rzucisz okiem?

Fot. Vi15

Fot. Vi16

Fot. Vi7

Fot. Vi13

Fot. Vi12

Fot. Vi11

Fot. Vi_kolaz1

Fot. Vi_kolaz2

Fot. Vi_kolaz3

Do góry