28 pokoi i jeden chory spec od promocji

18-05-2013, 09:00
Kategoria: 

28 pokoi i jeden chory spec od promocji

„28 pokoi hotelowych” to jeden z dwóch moich filmów na ten weekend, ale zanim recenzja – najpierw jedno zdziwienie. Czytam otóż o odrzuceniu przez wszystkie stacje telewizyjne jednego ze zwiastunów tego dzieła. No i?

No i myślę, że miotamy się gdzieś pomiędzy tym, co poprawne, artystyczne, poważne – i tym, co nastawione na prosty lub prostacki efekt, na hajs i na durny marketing.

Zwiastun, który zablokowały telewizje wygląda – jeśli wierzyć portalom – tak oto:

Czy można się dziwić telewizjom, że go nie wyemitowały? Nie jestem pruderyjny, niewiele w tym trailerze jest szokującego i od biedy, może – niech będzie: dla dobra narodu – z nakazem publikacji po godzinie 20, dałoby się go pokazać.

Problem jest inny: ten zwiastun jest po prostu niedobry, brzydki, nie ma w nim za grosz polotu i mam wrażenie, że skonstruowano go wyłącznie z taką myślą, by został przez stacje telewizyjne odrzucony. A to niby, w zamyśle jakichś mało rozgarniętych marketerów, miało dopomóc w jego promocji.

Nie pomogło, temat odmowy emisji też specjalnie się nie przebił, film idzie prawie bez promocji – a szkoda. Bo można było pokazać zwiastun oficjalny, przygotowany już w ubiegłym roku: pięknie zmontowany, emanujący dyskretnym seksem, ciepły, intrygujący.

Albo choćby ten, już w spolszczonej i nieco ostrzejszej wersji:

Ktoś jednak uznał, jakiś dobry spec od promocji, że na prawdziwie polskim kato-rynku lepsze reklamowo będzie pospolite rżnięcie, fatalnie zmontowane, bez ładu, składu i bez smaku, z kawałkiem gołej cipki, która ma szokować. Szokowałaby może w latach 70… Skrojono w ten sam deseń kilka innych teaserów, watując nimi sieć („poznaj wersję bez cenzury!”) i licząc na wywołanie polsko-polskiej wojny o film mało odkrywczy erotycznie.

Efekt znamy.

W krajowym piekiełku reklamowym ciągle myślą o widzach jako prostakach kierujących się najniższymi instynktami. Ta grupa do kina nie chodzi, ma swoje artystyczne kino w różnych porno hubach. 

Tagi: 
Do góry