Czarodziejka Jeanette Woitzik

29-04-2013, 09:00
Kategoria: 

Czarodziejka Jeanette Woitzik

Lubię takie odkrycia. Połowę wczorajszego wieczoru spędziłem na przeszukiwaniu Internetu, polując na fotografie, które mają dziś zachwycić klienta, i znalazłszy to, czego potrzebuję, dziełem absolutnego przypadku kliknąłem na portfolio przeznakomitej artystki.

Jeanette Woitzik mieszka w Berlinie, ma nie tylko z lekka polskie nazwisko, ale i – mam wrażenie – polską wrażliwość ilustracyjną. Takie skojarzenia, taki świat, taka wyobraźnia krasnoludzka (tak sobie myślę), to już tylko nad Wisłą.

To, co robi Jeanette, jest kolażem fotografii, grafiki, malarstwa, rysunku, a przede wszystkim – jest przepełnione magią i jakimś takim miłym dla serca romantyzmem, radością, dziecinnością.

A to już przecież artystka w pełni dojrzała, mająca spory dorobek ilustracyjny. Oglądałem jej prace, właściwie lepiej byłoby powiedzieć – chłonąłem je i wchodziłem na coraz wyższy pułap dobrego samopoczucia. I od razu pomyślałem: trzeba to pokazać innym. Tobie.

Panie i Panowie, oto Jeanette Woitzik, 43-letnia artystka z Berlina. Więcej prac i informacji można znaleźć w jej serwisie internetowym. Mam nadzieję, że to jest dobry pomysł, by w związku z roboczym poniedziałkiem trafić na moment do krainy czarów, baśni, złudzeń… Życzę dobrego dnia!   

fot. 1

fot. 2

fot. 3

fot. 4

fot. 5

fot. 6

fot. 7

fot. 8

Do góry