Ubieramy kobietę (5). Topy, tuniki, bluzki z nadrukami. Co się podoba?

10-03-2013, 20:17
Kategoria: 

Ubieramy kobietę (5). Topy, tuniki, bluzki z nadrukami. Co się podoba?

Po wczorajszej wizycie w Zarze (żadnych t-shirtów dla Jacha, wrr…) i rzucie oka na kilka niezłych koszulek z nadrukami – pierwsze oznaki wiosny – naszła mnie ochota na poszukiwanie t-shirtów z ciekawymi wzorami graficznymi. Co znalazłem?

Generalnie: wiosnę czuć, choć mam wrażenie, że pod względem wzorniczym ciągle jesteśmy w głębokiej jesieni. Już mnie nużą topy z postaciami z kreskówek Disneya, przestały zachęcać i zachwycać motywy lwich paszcz i innych stworów, od dawna nie znoszę koszulek, na których nie widać nic oprócz logo producenta. Nie widać świeżości, nie można dostrzec wzorów, które by powalały na kolana. Są przyzwoite, na poziomie, ale brakuje pomysłów o randze wydarzenia. Może za wcześnie? A może skończyła się kreatywność projektantów i poszli na łatwiznę?

Co mi wpadło w oko? Najbardziej spodobał mi się top z aplikacją z koralików, który prezentuję w tytułowej fotografii. Dobry pomysł, ładna kompozycja marki Pepe Jeans, ale też mocna cena – 199 złotych. Dla wymagających kobiet.

Widziałem bardzo dużo ciekawych pomysłów (tuniki, koszule, bluzki) marki Unisono, chyba ciągle zbyt mało docenianej na polskim rynku. Poświęcę im prawdopodobnie osobny wpis, teraz kilka propozycji koszulek i tunik z nadrukami. Ceny? Od 79 do 169 złotych. Pokażmy je w kolejności od najciekawszej (moim zdaniem) do średnio wypasionej, ale interesującej:

Unis_1_99

Unis_2_169

Unis_3_119

Unis_5_119

Unis_4_79

Z kolekcji Zary wybrałbym niewiele, światowa marka nie specjalizuje się w takich kreacjach, choć ma na swoim koncie kilka naprawdę oryginalnych projektów. To, co mnie razi, to nieustające próby ubierania ludzi w obraz: wklejam prostokątną kopię pocztówki z widoczkiem, daję napis i wow – już jest oryginalnie. Dlatego koszulka Zary z napisem „Silence”i prostokątną pocztówką z twarzą kobiety kompletnie mnie nie jara. To nic, że fotka dobra, że z wyrazem, ale… ten kształt, ten brak pomysłu na aranżację. Odrzucam!

W zamian proponuję to:

Za_1

Prawda, że kręci? Dobrze skomponowane, dobrze osadzone na kobiecej sylwetce, wszystko w dobrej cenie (poniżej 100 zł), warto sobie sprawić przyjemność. Można też spojrzeć na kolejne pomysły projektantów Zary, pierwszy z „WOW” podoba mi się mocno, choć na moje artystyczne oko, napis jest ciut za wysoko. Cena: 99.

Za_2_99

Za_3_99

No i jeszcze ta kreacja, uważam, że bardzo udana:

Za_4_99

Sporo ciekawych pomysłów w internetowym Answear.com. Tutaj wybór jest duży, momentami – interesujące pomysły graficzne, choć… wiosny także jeszcze nie widać. Przynajmniej w ciuchach z nadrukami. (Mówiąc na boku, usłyszałem dziś, że i tak wszystkie nadruki nie umywają się do motywów kwiatowych, groszków i kropek na t-shircie – czyżby? A gdzie je można znaleźć w najlepszym wydaniu? Poda ktoś adres?)

Wracając do marek z Answear.com. Ceny są bardzo zróżnicowane, od tanich Cheap Monday (59) po najdroższe Pepe Jeans (169) i Desigual. Wybrałem to, co najbardziej kręci oko faceta. Najpierw Cheap Monday, pierwsza oferta z logo marki trochę wariacka, za to druga, czarna tunika, bardzo mi się podoba, ponieważ… nie ma żadnego napisu, a jest urzekająco prosta i piękna:

CheapMonday_59

CheapMonday_119

Za najdroższy projekt 249 zł każe sobie zapłacić marka Desigual. Ale warto, bo to najbardziej ciepła, wiosenna i niebanalna propozycja dla pogodnej dziewczyny;

Desigual_249

A tu kolejny powód, by znienawidzić propozycje marnych projektantów. Kreacja Mango. Kosztuje 49 złotych, więc spoko, ale sztampa – przeohydna. Wklejam ku przestrodze!

Mango_49

Prawie to samo można powiedzieć o marce Only. Cena nieco wyższa, jakość projektu niby też, ale powiedz: czy nie jest to oferta, którą widzieliśmy już rok temu, dwa lata temu, trzy lata…?

Only_69

A może zakręci was Smiley? Mnie w ogóle. Sam pomysł nie na wiosnę, trąci wioseczką i dyskoteką z Podlasia (przy całej wielkiej miłości dla krainy żubra). Ale za taką staroświecką kreację nie dałbym 119 złotych…

Smiley_119

Jeszcze-jeszcze mogę zawiesić oko na motywach zwierzęcych, choć czuję przesyt, widząc wszystkie moje starsze koleżanki w objęciach takich lwich paszcz i wśród lamparcich kłów; dziewczyny – po co wam to? Tutaj marka SisterPoint (89 zł):

Sisterpoint_89

I na zakończenie, lekkość, tchnienie wiosny, droga naszemu sercu i kieszeni marka Pepe Jeans, od której zaczęliśmy prezentację. Jak wam się podoba?

PepeJeans_159

 Fotografie z kolekcji producentów

Tagi: 
Do góry