Kobiety z klasą 40+

04-03-2013, 09:00
Kategoria: 

Kobiety z klasą 40+

Uwielbiam, kiedy portale odkrywają, że kobieta po czterdziestce to kobieta pełnowartościowa. I konam ze śmiechu, gdy nadają temu odkryciu zgoła sensacyjne tytuły. „Kobiety 40+ rządzą naszą wyobraźnią!” – ujawnił właśnie jakiś młodziak z portalu NaTemat.pl… Oj chłopie, chłopie… A czy był kiedyś taki czas, gdy nie rządziły?

Było kiedyś takie powiedzenie: starsze panie zawsze miały branie. Jak świat światem, zawsze! Nikt może nie pisał o nich wtedy per „40+”, ale to było jasne. Czterdziestki rządziły, rządzą i będą rządziły. Pięćdziesiątki też, bo przy zacierających się różnicach mentalnych, przy zdrowym i pogodnym trybie życia, coraz doskonalszych kosmetykach, kobieta dojrzała nie starzeje się właściwie nigdy.

Jest prawdą, że z kompleksem nieprzydatnych czterdziestoletnich kobiet chyba najlepiej poradziły sobie seriale, udowadniając, że są one seksualnie pociągające, mądre, myślące, otwarte i odważne, a przy tym – naturalne, świadome i niezależne. Czy da się to samo powiedzieć o dwudziestolatkach? 

Wiek kobiety nie ma znaczenia. Znaczenie ma jej świadomość. Znam młode dziewczyny, które swoją dojrzałością, opanowaniem, doświadczeniem, mogłyby zawstydzić niejednego równolatka w wieku 26+. I znam kobiety w wieku 40+ i starsze – seksowne, piękne, zmysłowe, potrafiące zachowywać się jak szalone nastolatki.

W domu i w łóżku, w pracy i na spacerze, o wszystkim decyduje wiek mentalny, nie metrykalny.

Postawiłbym tezę, że z facetami dzieje się podobnie. Jeszcze kilkanaście lat temu – mówił o tym niedawno choćby Grabaż ze Strachów Na Lachy – ojciec i syn mieli mało wspólnych tematów do rozmowy. Dziś słuchają tej samej muzyki, odwiedzają te same strony w sieci, bawią się na podobnych imprezach, chodzą razem na squasha i do kina, tak samo przeklinają i tak samo potrafią się kochać. Zero pokoleniowej różnicy.

Dlaczego więc z kobietami miałoby być inaczej? Jeśli są młode wewnątrz – będą młode zawsze. Jeśli potrafią o siebie zadbać, umieją podobać się mężczyznom, będą podobały się aż do samego końca, własnego lub ich.

Nie lubię w takich sytuacjach przywoływać przykładów ze świata sztuki, ale każdy, kto ma w pamięci twarz, figurę i osobowość Danuty Stenki, musi przyznać, że mam rację.

Fot. Stenka

Czy Danuta Stenka jest wyjątkowa? Nie! Po naszych ulicach przechadzają się tysiące takich samych wyjątkowych kobiet! W jej wieku i starszych. Czy oglądamy się za nimi my, samce? Ależ oczywiście! Jeśli o mnie chodzi, oglądam się częściej za pięknem dojrzałym niż pięknem w rozkwicie.

 Choć obydwa gatunki piękna warte są zauważenia, to jednak…

40+ nie przejmuje się upływającym życiem. Bardziej dba o jego wysoką jakość!

40+ umie i chce z życia korzystać!

40+ nie wstydzi się swojej seksualności, przeciwnie, zna swoją wartość, potrafi odsłonić zalety i przykryć niedostatki.

40+ potrafi wykorzystać własne doświadczenie w każdej sytuacji. Na jej inteligencję mężczyzna zawsze może liczyć.

40+ wie, że nuda może zabić każdy związek, dlatego zrobi wiele, żeby nudy w jej związku nie było.

40+ pozostawiają młode konkurentki daleko w tyle, bo niczego nie muszą robić na siłę.

40+ rządzą. I tyle.

Do góry