Ubieramy kobietę (3). Czapki z głów, panowie. Przed kapeluszami.

06-02-2013, 15:16
Kategoria: 

Ubieramy kobietę (3). Czapki z głów, panowie. Przed kapeluszami.

Ta ruda bestia zwróciła moją uwagę na czapki i kapelusze. Że zaczynają pełnić niemal taką samą rolę, jaką zawsze grały buty w życiu kobiet. Ja to rozumiem po męsku: dotychczas w małżeńskich mieszkaniach była garderoba na sukienki, buty, płaszcze i majtki pani domu oraz regał na ciuchy pana domu. Teraz trzeba dobudować pokój na kapelusze i czapki. Tak?

A mówiąc serio, niezrównany Pinterest (kto jeszcze nie ma konta, niech prędziutko zakłada, warto!), pokazał mi, gdzie jestem. Mam w garderobie może cztery zimowe czapki, pilotkę, jedną leninówkę i jeden męski kapelusz. Myślałem, że mam wszystko! Oooj, człooowieku… Na jakim ty świecie żyjesz?

Gdybym więc miał kupować wiosenny kapelusz kobiecie, postawiłbym na to:

Fot. Hat-Kolaz-1

Czyli – postawiłbym na klasykę. W ogóle zauważam, że w modowych kolekcjach dominuje prostota i bezpretensjonalność. Owszem, na wybiegu dla modelek można spotkać takie odloty, że głowa boli, ale moda uliczna hołduje zupełnie innemu stylowi. Weźmy na przykład to;

Fot. Hat_kolaz_3

Proste, zwyczajne, nie pozostawiające żadnych złudzeń: kobieta ma klasę. Czy jednak można się oprzeć kreacjom dużo bardziej odjechanym? A w zasadzie nadal poruszającym się w kręgu oryginalności, swobody, żartu… Takie czapki ożywiają ulice, zwracają uwagę, tworzą klimat wokół kobiety. Włóż je, a zobaczysz, że będą się za tobą odwracali faceci tacy jak ja. Czyli kompletne denaty, jeśli chodzi o kapelusznicze trendy. I pomyśl, że jest nas zdecydowana większość!!!

Fot. Hat_kolaz-2

Tu również pochwała normalności. Zwyczajne kapelusze, zwyczajne czapki, a proszę, ile dodają charakteru, jak wzmacniają look…

Fot. Hat_kolaz_4

No dobrze. Teraz muszę włączyć na moment męską solidarność (z uwagi na zawartość portfeli i pojemność garderób)… Drogie panie… A gdyby wszyscy i wszystkie zaczęli tak nagle, na moje wezwanie, nosić kapelusze i czapki, zakrywać wszystko, co piękne na głowie…? W jakim żylibyśmy kraju? Jak żyć w państwie kapeluszy? Stanowczo doradzam umiar… Bo będzie tak:

Fot. Hat_kolaz_ost

Fot. blog.thestylebuff.com, antevorta.co, vogue.mx, coldcavern.tumblr.com,
Vanessa Jackmann, Longhair.com

Tagi: 
Do góry