Meble z filcu, stali i opony do kombajnu. TuPacz: KOMBAJNU!

18-01-2013, 15:41
Kategoria: 

Meble z filcu, stali i opony do kombajnu. TuPacz: KOMBAJNU!

Jeśli szukać inspiracji do głębokich zmian w domowych wnętrzach, to tylko przy Burakowskiej w Warszawie, gdzie wyrosło prawdziwe centrum home designu. Do niedawna zaglądałem tam wyłącznie po wina z piwnicy Mielżyńskiego, ale  warto też wpadać do sklepów z wyposażeniem wnętrz. I to jakim! Zawsze istniał BoConcept i Red Onion (coraz mocniej, niestety, schodzący w stronę hipermarketu), później pojawił się BBHome, a teraz w miejscu starych nor i bud powstały nowe, obiecujące salony – Home Lovers (ładna nazwa) i Comforty.

Co nowego we wnętrzarskich trendach? Ewidentnie widać zwrot w stronę grubych, filcowych tkanin obiciowych. Filc jest modny, przyjemny dla oka, miękki w dotyku. Trzy propozycje: fotel i wielomodułowa sofa z Comforty oraz fotel z podnóżkiem marki BoConcept.

d2

d3

d6

W salonie Comforty znalazłem też prościuteńką, ale doskonale wykonaną i modną ławę – unosi się (czego może na samej fotografii nie widać – sorry) kilkanaście centymetrów nad podłogą, jest spora (145x85) i wkomponowana pomiędzy wielkie, miękkie, filcowe sofy robi oszałamiające wrażenie.

d1

W Home Lovers znalazłem drewniany pieniek, dla kontrastu obity grubą, polerowaną stalową blachą. Wcześniej podobne wersje pieńków – które mogą udawać podręczny stolik lub siedzisko – zakuwano w blaszyska przypominające meble z krzyżackich zamków; takie stylizacje już się chyba znudziły. Tu efekt jest naprawdę… efekciarski.

d5

A to skórzany fotel z BoConcept:

Tu z kolei dla kontrastu dwa szalone fotele z Red Onion…

Kolaż fotele

…i dwa krzesła z tego samego salonu, dla fanów oszczędnego design (i nieoszczędnych portfeli):

d22

d21

Wyszukałem też kilka klimatycznych lamp. Pierwsza pochodzi z BoConcept, ma ciekawy i genialnie prosty design, i jeszcze ciekawsze światło:

d13

Tymi lampami zachwycą się natomiast odważni właściciele dużych domów, bo są ciężkie, charakterem – niemalże kowalskie, ale jednocześnie niezwykle urokliwe. Z salonu Red Onion:

Kolaż lampy

Kolejny lampiarski pomysł – z BoConcept:

d10

W BBHome i BoConcept pochodzą natomiast te dwa zegary, kontrastujące stylistyką i gdybym miał wybierać, który chcę zawiesić w swoim biurze, wybrałbym… nie wiem który. Chyba jednak klejone na ścianie cyfry wydają się bliższe mojej naturze. Ale ten londyński, stary, też nie jest najgorszy…

d11

d14

Prawie na koniec, propozycja do przedpokoju – wielkie lustro, które stoi oparte o ścianę. Robi wrażenie, a urzeka prostotą:

d12

TU PACZ! BINDELLA PODAJE DESER! Na deser mamy to, z Fabryki Szkła, raczej nie na sprzedaż, choć jakby przycisnąć właścicieli… Oryginalny pomysł na ławę do naprawdę gigantycznego salonu: wielka klejona tafla szkła leżąca na oponie od kombajnu. Szacunek za koncepcję!

d7

Tagi: 
Do góry