10 najczęstszych nocnych koszmarów. Co na to senniki?

16-01-2013, 09:10
Kategoria: 

10 najczęstszych nocnych koszmarów. Co na to senniki?

Co jest gorsze – osty, chwosty czy krosty? Położyłem się na dziesięciogodzinny moment i przyśniło mi się, że wyciągam z wazonu długą łodygę ostu, kalecząc się dość mocno przy próbie wyrzucenia jej do śmieci, a potem przez okno. No, no, to coś znaczy, pomyślałem – i hajda do sennika! A w senniku pytanie: chodziło ci o chwosty czy krosty? Ostów w wykazie snów nie ma. Jak żyć, gdy śnią się osty i nie wiadomo, co oznaczają?

Nie dowiedziałem się znaczenia, choć zwykle zakładam, że z wszystkich nieszczęśliwych snów, te najnieszczęśliwsze śnią się właśnie mnie. Zrobiłem więc najpierw przegląd własnych snów z ostatniej dekady, a potem przegląd najczęstszych nocnych koszmarów, które dokuczają Polakom i które oni później sprawdzają w sennikach.

Które sny trafiły na listę?

  1. ZĘBY. Tu gama możliwości jest ogromna, ale jak wynika z analiz kilkudziesięciu senników, motywy związane z uzębieniem śnią się nam najczęściej. Wypadające zęby – śmierć w rodzinie, nieszczęście, będziesz cierpieć, bo krzywdę wyrządzą ci najbliżsi. Czyścić zęby – znaczy trudzisz się za innych. Zęby białe to z kolei szczęście, a gdy zęba tracisz – uważaj, będą kłopoty, czasami śmierć bliskiej osoby. Złoty ząb we śnie oznacza pokusy i możliwość utraty majątku. Ale już kiedy śni się kawałek jedzenia, który utkwił między zębami, znak to niechybny, że napotkasz przeszkody i będziesz odczuwać dziwną bezradność.
  2. DZIECKO. Także w kilkunastu wariantach. Ujrzeć dziecko we śnie to ogólnie dobry znak, zobaczyć niemowlę – spodziewane szczęście zwłaszcza dla matek. Paradoksalnie: umierające dziecko oznacza w sennikach niespodziewany sukces. Poszukiwanie dziecka to oznaka wyjścia z sytuacji konfliktowej. Dziecko w czasie narodzin może oznaczać albo rozstanie z kobietą, albo poprawę losu, a jeśli śni się zamożnym – to zły zwiastun. Opłaca się patrzeć we śnie na śpiące dziecko, bo to wróży dobrą przyszłość.
  3. PUŁAPKA. Kiedy się śni – a może mieć wariant więzienia, osaczenia – staje się znakiem ostrzegawczym, którego nie wolno ignorować. Jeśli widzisz pułapkę, znak to, że jesteś bezpieczny. Jeśli w nią wpadasz: zakochasz się w kimś, kto na to nie zasługuje.
  4. BUTY. Sny z butami w roli głównej śnią się nam często i mają kilka znaczeń, w zależności od wariantu, w którym występowały. Mogą się śnić czarne, czerwone, dziecięce, dziurawe, można je wkładać, zdejmować… Jeśli śnią się buty stare, stracisz kredyt (tak napisali). Jeśli nowe – wybierzesz się w daleką podróż. Gdy je wkładasz – znak, że wolisz być poza własnym domem. Czarne buty to zwiastun choroby oraz znak, że wpadniesz kłopoty z powodu czyjegoś oszustwa. Czerwone oznaczają miłość do osoby niedojrzałej. Nie warto śnić o butach dziurawych, bo to oznacza brak perspektyw rozwoju. Lepiej już we śnie kupować buty – niechybny znak poprawy zarobków!
  5. CIĄŻA. Kiedy ją we śnie zauważasz – otwierają się przed tobą nowe możliwości. Widzisz kobietę w ciąży – szczęście materialne. Być w ciąży we śnie – spełnią się twoje marzenia (to już teraz wiem, dlaczego moje się nie spełniają…). Jeśli ciąża śni się facetom, znaczy to, że przenoszą swoje plany na nowy obiekt. Hmmm…
  6. ZDRADA. Lepiej, żeby ci się przyśniło, że to ciebie zdradzono – taki sen oznacza zakończenie smutków i zapowiedź, że wszystko dobrze się ułoży. Zdrada z byłą dziewczyną – smutek i osamotnienie. Jeśli śnisz, że popełniasz zdradę – spotkają cię kłopoty jeszcze większe od tych, które przeżywasz.
  7. SEKS. Nooo, sam byłem ciekaw, co oznaczają sny z seksem w roli głównej. I jest tak. Widzisz seks – nieszczęście. Uprawiasz seks – znak ukrytych uczuć, cokolwiek to w senniku oznacza. Jest jeszcze kategoria „małe dzieci uprawiające seks” i ona oznacza, że masz zły dzień. Kiedy śnisz o kochaniu – czekają cie rozkoszne chwile. Gdy przyśni ci się prezerwatywa, to znak, że twoje życie seksualne ulegnie urozmaiceniu. Dziwne. Mnie się nie śniła nigdy, a mam.
  8. POŻAR. Tu także jest wiele wariantów. Widzisz go we śnie – przeżyjesz wielką radość we własnym mieszkaniu. Widzisz płomienie, bez dymu – poprawa sytuacji, widzisz dym – przeciwnie. Palące się okna od wewnątrz to znak śmierci bliskiej osoby, palące się drzwi to po prostu nieszczęście. Ale na przykład bardzo opłaca się śnić płonącą stodołę: to oznaka wzrostu majątku. Gorzej, gdy śnisz płonące zboże – nieszczęście, choć na przykład niespalone snopy to zwiastun powodzenia i długiego życia. Kiedy uciekasz z płonącego domu: niespodzianka (jaka??), a kiedy wynosisz ubrania z płonącego domu – niepowodzenie…
  9. ŚMIERĆ. Ogólnie rzecz biorąc, jest oznaką kresu pewnego etapu w życiu, co wydaje się prawie logiczne. Ale może też oznaczać zapowiedź istotnych zmian, radykalne decyzje. Widzisz śmierć – a, to już nędza i bankructwo. Śmierć rodziców lub przyjaciela to oznaka, że czeka cię małżeństwo lub chrzest. Gdy we śnie ściskasz śmierć (polecam!), to oznaka, że czeka cię długi żywot. Ale nie wolno się z nią szamotać, bo to zwiastun niebezpiecznej wróżby.
  10. POGRZEB. Ta sama konwencja, co w przypadku śmierci. Oznacza, że coś się w twojej psychice zmieni, na czas jakiś albo na zawsze. Jeśli widzisz własny pogrzeb, to spoko: dobry znak. Nieznanej osoby – spadek. Ważnej osobistości pogrzeb – uuuu! Idą zmiany polityczne! Jeśli śnisz swój udział w pogrzebie nieznanej osoby, to synonim  problemów, które staną się udziałem twojego przyjaciela.

TU PACZ! BONUS OD BINDELLI!

Wydaje mi się, że często śnią się nam pająki. Prawda to? Jeśli tak, to uwaga: pająki nie wyglądają, ale ogólnie w snach robią dobrze. To znak pomyślny, symbolizujący szczęście i dobrobyt. Oznacza, że zaspokoisz swoje ambicje. Jeśli pająk dodatkowo siedzi w pajęczynie (a nie w fotelu), to otrzymasz niespodziewane wsparcie – przy zaspokajaniu swoich ambicji! Zabić pająka? Zwycięstwo! (Pełna zgoda!!!) Rozmnażające się pająki – sukcesy w interesach. Ale gdy pająk chce cię ugryźć, to ostrzeżenie, że ktoś chce ci zrobić krzywdę.

Hipotetycznie rzecz biorąc może jednak przyśnić się taki sen… Śpimy, śpimy, aż tu nagle…  

…widzimy pająka w pajęczynie podczas własnego pogrzebu i obściskujemy się ze śmiercią, która podpala nam stodołę – wewnątrz stodoły spostrzegamy siebie podczas seksu z kobietą o bardzo białych zębach, która na dodatek jest w ciąży (dobra, wiem, to pierwszy trymestr, jeszcze można!), a ponieważ z okazji tego seksu jesteśmy szczęśliwi, to kupujemy jej buty i pokazujemy nasze dziecko z pierwszego małżeństwa, które – oczywiście – także jest umierające i śpi.

Taki sen to pułapka! Dla senników.

Do góry